Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zvonovická smečka

Smečka psů ve Zvonovicích zůstala jako nechtěné dědictví po mrtvém člověku. Psi nejsou divocí, po chvíli se spřátelí a mazlí, nechají se i chovat. Fotky z místa, kde žili a z ochytu najdete zde galerie.albumfotek.cz/33030/ a video zde: http://kirach.rajce.net/Video - zadejte pro zobrazení videa tyto přihlašovací údaje: kira heslo: 123456. Pan Oto Nešpor společně s přáteli MUDr. Janou Cibulkovou, Kirou Charvátovou a Janem Kohlíčkem  zorganizovali a realizovali odchyt a rozvoz po útulcích Tibet, Bulhary, depozita Cibely, Kralupy, Děčín a Cheb.

Náš útulek nabídl pomoc poté, co jsem se dozvěděla o celé kauze od Dany Bočkové, která mne požádala o pomoc. Je smutné, že nikdo neřešil to, v jakých podmínkách a kolik zvířat tam vlastně žilo, když ještě měli majitele. Bohužel, s těmito případy se setkáváme často a je to jen o nezájmu a pohodlnosti těch, kteří se o to mají starat.

U nás našly přechodný domov 4 fenky, které mají předpoklady žít nový lepší život, a i přes to, co prožily, budou člověku věřit a milovat ho. Fotky a popisy zvířat najdete mezi psy k adopci. Doufáme, že lidé pomohou a pejskům se zadaří zařídit vše, co bude potřeba, a především rychle nový, trvalý domov! Děkujeme Cibele, o.s., která nabídla zaplacení kastrací všech zvířat.

14.1. - Holky už se mazlí, Šmudlinka začala i štěkat, Bodlinka a Čučka mají kýlu, která bude odstraněna při kastraci a mají zubní kámen, který jim necháme odstranit rovněž. Všechny se rády chovají.

16.1. Fenečkám přibyly na jejich stránkách fotky z vikendového učení chození na vodítku, hezky jim to jde. Šmudlina se projevuje jako komický talent a neuvěřitelně rychlá tryskomyš. :)

24.1. Bodlinka a Čučka jsou již vykastrované, po operaci kýly, Bodlince muselo být pro paradentoźu též vytrženo 8 zubů. Všechny feny léčíme též kapkami pro zánět uši a očí. Jsou to všechno velmi trpělivé pacientky, Bodlinka a Čučka se dobře hojí, zvykly si bez problémů na své trychtýře. Všechny chodí na vodítku, ale i na volno a drží se u páníčka, Šmudlinka se od něj nehne na krok, Bodlinka s Čučkou se motají kolem nohou, Batmanka je trošku plašší.