Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psi nalezení a k adopci

Všichni psi z našeho útulku jsou čipovaní, očkovaní a odčervení.

Pro větší fotku klikněte na malý náhled hlavičky psa.

hlava.jpg
Brok

pes drsnosrstého jezevčíka, asi 3-4 roky, identifikační znaky nemá, měl na sobě jen šedý, protiblešák. Přivezla ho MP Kralupy. Je milý, kontaktní. Raději ne k dětem.

ferda1t.jpg
Ferda

kříženec bostonského teriera, pes, narozen asi 3/2012, váží 10,4 kg, měří 39 cm. Ferda byl přivezen do útulku stejně jako Bogi ze Mšena, kde ho nechala majitelka v domku napospas osudu. Po příjezdu na nás chvíli vrčel, ale hned druhý den pochopil, že mu u nás nic nehrozí a stal se z něj kámoš, který by za nás dýchal. Na jméno si rychle zvykl a na zavolání ihned nadšeně běží pro pochvalu a pohlazení. Zadní nohu při chůzi vůbec nepoužívá a má lehce ochablé svalstvo. Jde pravděpodobně o zranění staršího data. Rentgen ukázal poranění kyčelního kloubu po prudkém nárazu. Při prohlídce byl vzorný a trpělivý a v autě se také choval klidně. V kotci je čistotný a neštěká. Bude spokojený jak v domku se zahrádkou s volným přístupem do domu, tak v bytě. K ostatním psům se chová klidně. V útulku prodělal operaci kyčle. Vzhledem k bolestivosti zranění a nemožnosti vrátit kloub zpět do kloubní jamky, bylo nutné udělat resekci krčku. Ferda je šikovný pacient a nožka se mu dobře hojí. Věříme, že brzy ,,zas bude skákat přes kaluže".

tt.jpg
Brita

fena křížence, asi 5 let stará. Byla nalezena v Kralupech se stahovacím obojkem a vodítkem. Sama prý nastoupila pánovi do auta, ale u útulku se jí z auta už nechtělo. Měla hodně vylysanou srst díky zanedbané streptokokové infekci, kterou jsme přeléčili a dnes je z ní fešanda.  Zpočátku se Brita chovala rezervovaně, ale za pár dní si u nás zvykla. Ráda běhá za balonky, chodí na procházky a je to výborný hlídač. Umí povel sedni a místo. V kotci je čistotná. Není vhodná k jiným psům a kočkám.

benji5-copy.jpg
Caro

kříženec labradora a německého ovčáka, pes, narozen cca 12/2013, 64 cm, 31 kg. Do útulku byl přivezen MP Velké Přílepy a byl nalezen s obojkem, který byl spojený s kabelem místo vodítka. Caro je akční sympaťák, který moc rád aportuje, umí povel sedni, místo a přivolání. Ostatní psy a kočky nemá příliš v lásce. Hledá stejně akčního páníčka jako je on sám, nejlépe se zkušeností s výcvikem, protože ještě potřebuje pár věcí dopilovat k dokonalosti.

black.jpg
Čert

střední kříženec, asi 4 roky starý, 48 cm, našel se uvázaný u lampy u nádraží v Kralupech. Čert byl po příchodu do útulku nejistý, a až když se přesvědčil o tom, že mu zde nic nehrozí a důkladně omrkl celou situaci, začal být komunikativní. Dnes se těší ven z kotce, přijde se pomazlit a hned se shání po balónku a vyzývá nás ke hře. Umí aportovat a moc ho to baví, umí sedni, dej pac a místo. K novým lidem je zpočátku stále mírně nedůvěřivý, potřebuje vždy trochu času na seznámení. Je však velice učenlivý a má rád výcvik. Kontakt s ženským pohlavím je pro něj přijatelnější než s mužským a nemá rád starší muže. Možná mu vadí i maskáčové obleky. Nejspíš byl podobným člověkem nepřiměřeně trestán nebo týrán. V kontaktu s ostatními psy nebyl, ale přes kotec jsou mu milejší feny než psi. V kotci je čistotný.

tt.jpg
Aňa - kastrovaná

kříženka, fena, narozena v 2/2014, 54 cm, 20,5 kg. Aňa byla zvyklá žít v domku se zahrádkou, je kontaktní k lidem a v útulku si zvyká dobře. Dle slov původního majitele nezvládá pobyt v bytě, ale na zahradě se chová jako vzorná psí dáma a v kotci též nic neničí. Její bulharský majitel se odstěhoval a Aňu ponechal svému osudu v areálu průmyslového podniku. Aňa je mazlíček, která miluje lidskou společnost. Je velmi učenlivá, poslušná, má ráda balonky, umí povel sedni, přivolání také zvládá na výbornou, a na vodítku mírně tahá. Aňa si své psí kamarády vybírá, ale na procházkách je neakceptuje. Kočky, které vidí přes plot, tak ty také moc nemusí, ale když jí člověk důrazně řekne, že nesmí, tak si dá říct. Na svého páníčka se bezmezně fixuje a dýchala by za jeho společnost.

brit.jpg
Brit

kříženec německého ovčáka, pes, narozen přibližně v 8/2010, výška 60 cm. Do útulku byl přivezen MP, nálezce ho nalezl potulovat se v Kralupech nad Vltavou v ulici Generála Klapálka. Čip ani jiné označení nemá, přišel pouze s tmavě modrými kšíry. Brit je milý a kontaktní. V současné době se Brit projevuje jako bezproblémový pes, v kotci je čistotný, dobře chodí na vodítku, proto je též oblíbený u venčitelů, kteří chtějí na procházku většího parťáka. Do smečky ho nepouštíme, protože na ostatní psy přes kotec doráží, ale při procházkách je vůči ostatním psům ovladatelný. Umí povel sedni, dej pac, při očkování byl v pohodě a úprava srsti pro něj též není problém. Rád se pomazlí, ale není to žádný závislák. Je pravda, že pokud je páníček v domě, tak si Brit vyžaduje být s ním a není pro něj problémem si otevřít dveře a za svým páníčkem běžet až do domu. Hledáme pro něj majitele, který mu poskytne zahradu se zateplenou boudou a pravidelné procházky.

10255124_636288169811054_8063364951320838767_n.jpg
Bak

velký knírač, pes, narozen v 11/2008. Do útulku byl přivezen starším pánem, který se o něj nemohl ze zdravotních důvodů starat. Bak je dominantní a byla u něj nejspíš podceněna výchova. Hledáme pro něj zkušeného chovatele. Bak není vhodný do rodiny s dětmi a k ostatním zvířatům. Bude však výborným hlídačem svého pána.

 Líbí se Vám naši pejsci? Můžete je PODPOŘIT nákupem v našem charitativním obchůdku s bižuterií a jinými pěknými věcmi, kdy 100% výtěžku jde na naše zvířata, nákupem psích potřeb v obchodu Baron zde, kdy provozovatel platí procenta z nákupu přes naše stránky, či využijte projektu virtuální adopce pejsků, kteří nejsou vhodni k osvojení a útulek se stal jejich domovem.
 

Naši psi k virtuální adopci:

1898264_490148714425001_1051354737_n.jpg
Bubu

Vhodný pouze pro virtuální adopci

kříženec většího vzrůstu s delší srstí, pes, narozený v r. 2005. K lidem je důvěřivý, dřív absolvoval bez problémů procházky s venčiteli, ke stáru se však povahově zhoršil. S ostatními psy se snáší dobře, je spíše podřízený. Našel domov, ale vrátil se zpět, prý nechce být sám a na zahradě naříká. Vzhledem k jeho separační úzkosti, dlouhé době v útulku a vzrůstající nerudnosti zařazen do projektu virtuální adopce.

aront.jpg
Aron

Vhodný pouze pro virtuální adopci

12letý pes německého ovčáka, který zůstal po zemřelém majiteli. Nenechá si líbit manipulaci, je starý, mrzutý a vynucuje si vše vrčením. Podle slov příbuzných majitele to již ke stáru dělal i původnímu majiteli, který se z toho důvodu bál. Aron byl vzhledem k vysokému věku a komplikované povaze zařazen do virtuální adopce

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg
Rocky

Vhodný pouze pro virtuální adopci

brazilská fila, pes, narozený v r. 2009. Byl odchycen MP v Kralupech. Je hodně hubený a zpočátku byl několik týdnů i agresivní. Měl odřené tlapy, zřejmě od toho, jak se snažil dostat ven ze zahrady. Majitele jsme dopátrali a o psa nemá zájem. Údajně dle informací od lidí, kteří ho znali, pes neměl žádnou boudu, ani řádnou stravu - strádal hlady a ležel na holé zemi, dozvěděli jsme se i jeho pravé jméno - Rocky. Pes si u nás v útulku ale za pár týdnů zvykl a už nás vítá a nechá se česat, řádně baští a přibírá. Problémem byl ale nezvyk na boudu, nebo neschopnost se do boudy díky křupajícím kyčlím dostat. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli pro Rockyho nechat vyrobit nákladný nadměrný kotec a atypickou boudu (viz nové fotky), kterou potřebuje, aby díky svému onemocnění (neoperabilní dysplyzie kyčlí min. 4. stupně - absolvoval vyšetření kyčlí na rtg v narkóze) do ní vlezl a byl schopen zalehnout a vstát. Rocky obé příjal, naučil se spát v boudě, kterou měl jako první a po umístění do kotce k naší velké radosti si přestal do boudy močit a kálet, zřejmě to u něj souviselo s malým prostorem původního kotce.  Dostává speciální granule a léky proti bolesti, má obleček, aby byl v teple, víc se pro něj, bohužel, nedá dělat, operace není dle veterináře možná. Rocky byl z těchto důvodů zařazen do virtuální adopce

11102714_674094142697123_1750069813822242968_n.jpg
Alida - kastrovaná

 Vhodná pouze pro virtuální adopci

fena, narozena v r. 2003, 46 cm, kastrovaná, baští z ruky, nechá se pohladit, ale je dost plachá. Lidce je nejlépe v maringotce, kterou pojala za své útočiště. Ven moc nechodí.  Pro její někdy až hysterickou plachost si myslíme,  že jí bude nejlépe v útulku, v místě kde to již dobře zná a kde je zvyklá na kontakt se stálými lidmi. 

Alida patřila ke smečce z nechvalně známé kauzy "Štarnov"