Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psi nalezení a k adopci

Všichni psi z našeho útulku jsou čipovaní, očkovaní a odčervení.

Pro větší fotku klikněte na malý náhled hlavičky psa.

q.jpg
Cyril

kříženec jezevčíka, pes, narozen 5.7.2014. Do útulku se Cyril a Metoděj dostali jako dva mladí pejsci, kteří hýří optimismem a dobrou psí náladou. Cyril a Metoděj jsou sourozenci, kteří byli zvyklí žít společně. Oba jsou hodní, milí, poslušní, v kotci se snaží být čistotní, na vodítku chodí dobře a za pamlsek umějí i povel sedni. Pejsci byli zvyklí žít v domě se zahradou.

q.jpg
Metoděj

kříženec jezevčíka, pes, narozen 5.7.2014. Do útulku se Cyril a Metoděj dostali jako dva mladí pejsci, kteří hýří optimismem a dobrou psí náladou. Cyril a Metoděj jsou sourozenci, kteří byli zvyklí žít společně. Oba jsou hodní, milí, poslušní, v kotci se snaží být čistotní, na vodítku chodí dobře a za pamlsek umějí i povel sedni. Pejsci byli zvyklí žít v domě se zahradou.

q.jpg
Oskárek

kříženec, pes, narozen přibližně v 8/2014, 6,1 kg a 35 cm. Oskárek byl do útulku přivezen MP, kteří ho našli uvázaného na ulici v Kralupech nad Vltavou. Čip nemá, má na sobě pouze červený kožený obojek se stříbrnými hvězdičkami. Z počátku je rezervovaný, ale když pozná, že mu nehrozí žádné nebezpečí, tak se z něho stává mazlíček. Na vodítku chodí dobře a v kotci se snaží být čistotný. V blízké době ho čeká úprava srsti, jelikož se do útulku dostal v zanedbaném stavu.

q.jpg
Rocky 2

střední kříženec, pes, 12 let. Rockyho majitel byl údajně alkoholik, který se vystěhoval z bytu v Krakovské ulici, kde byl na černo, neznámo kam a psa v dešti uvázal před domem a opustil. Je to velmi hodný a klidný pes. První dny v útulku snášel velmi špatně, nekomunikoval, nechtěl vylézat z boudy a ani na maso nešel. Ale už se pomalu a jistě rozkoukává, ale stále je takový jako bez duše. S ostatními psy je nekonfliktní, na vodítku chodí dobře. Hůře slyší, v kotci se snaží být čistotný. Nutně by potřeboval laskavého pána, který by dal novou naději, že zas někoho může mít rád a věřit mu.

q.jpg
Filípek

kříženec neboli dokonalý prototyp, pes, narozen asi 9/ 2016. Filípek dostal jméno od své nálezkyně, která ho našla na konci Růžového údolí v Kralupech nad Vltavou. Je to malé, hubené, černé stvoření, které si okamžitě získá každého. Před ostatními psy v kotcích má sice respekt, ale zvědavost je silnější, a tak z povzdálí natahuje krk a přemýšlí, proč se ti ostatní chlupáči tak čílí. Vodítko zatím není jeho kamarád, nejspíš se s ním ještě nesetkal. Ale není divu, je to odrostlé štěndo, které ještě spoustu věcí nezná, díky tomu, jak si s ním osud pohrál, a narodil se, nebo se dostal nejspíš tam, kde neměl být. Schází ve vaší lidské smečce prima kámoš?

p.jpg
Pifík

kříženec německého ovčáka, pes, 70 cm, 37 kg, narozen asi 6/2011. Byl nalezen v Kralupech nad Vltavou, sídliště Hůrka. Je kontaktní, temperamentní, umí povel sedni a lehni. Na krku měl stahovací obojek. Má čip, který však není registrován v žádném z registrů. Pifík je prima kámoš, který si velice dobře zvyká na lidi i nové prostředí. Ostatních psů v kotcích si nevšímá a v kotci se snaží být čistotný. Je pozorný, nic mu neunikne. Bude dobrým hlídačem a strach nažene už jen svou velikostí. Hledá páníčka s domkem a se zahradou, který mu poskytne také procházky a výcvik. 

tt.jpg
Brita

Je to už téměř rok, kdy u vrat útulku zastavilo auto a v kufru seděla velice zubožená fenka křížence ovčáka. Byla vyhublá a měla ošklivě vylysanou srst s boláky. Pán, který ji přivezl nám řekl, že ji potkal v Kralupech a když na ní zavolal, tak sama naskočila do auta. Z auta se jí však příliš nechtělo a z kotce na nás nejprve pouštěla hrůzu. Za pár dní si však zvykla a nechala se ošetřit. Byla zjištěna zanedbaná streptokoková infekce kůže, která se po naštěstí již po přeléčení nevrátila. Fenka dostala jméno Brita. Je to asi čtyřletá psí dáma, která má ráda společnost lidí, ale společnost ostatních zvířat příliš neakceptuje. Je však výbornou hlídačkou, a proto pro ni hledáme páníčka, který jí poskytne domov u domku se zahradou. Umí přivolání a povel sedni a místo, ale určitě se naučí i další psí kousky. Ráda běhá za balónky.  

benji5-copy.jpg
Caro

kříženec labradora a německého ovčáka, pes, narozen cca 12/2013, 64 cm, 31 kg. Do útulku byl přivezen MP Velké Přílepy a byl nalezen s obojkem, který byl spojený s kabelem místo vodítka. Caro je akční sympaťák, který moc rád aportuje, umí povel sedni, místo a přivolání. Ostatní psy a kočky nemá příliš v lásce. Hledá stejně akčního páníčka jako je on sám, nejlépe se zkušeností s výcvikem, protože ještě potřebuje pár věcí dopilovat k dokonalosti. Jezdí rád autem a rád plave.

black.jpg
Čert

střední kříženec, asi 4 roky starý, 48 cm, našel se uvázaný u lampy u nádraží v Kralupech. Čert byl po příchodu do útulku nejistý, a až když se přesvědčil o tom, že mu zde nic nehrozí a důkladně omrkl celou situaci, začal být komunikativní. Dnes se těší ven z kotce, přijde se pomazlit a hned se shání po balónku a vyzývá nás ke hře. Umí aportovat a moc ho to baví, umí sedni, dej pac a místo. K novým lidem je zpočátku stále mírně nedůvěřivý, potřebuje vždy trochu času na seznámení. Je však velice učenlivý a má rád výcvik. Kontakt s ženským pohlavím je pro něj přijatelnější než s mužským a nemá rád starší muže. Možná mu vadí i maskáčové obleky. Nejspíš byl podobným člověkem nepřiměřeně trestán nebo týrán. V kontaktu s ostatními psy nebyl, ale přes kotec jsou mu milejší feny než psi. V kotci je čistotný.

10255124_636288169811054_8063364951320838767_n.jpg
Bak

velký knírač, pes, narozen v 11/2008. Do útulku byl přivezen starším pánem, který se o něj nemohl ze zdravotních důvodů starat. Bak je dominantní a byla u něj nejspíš podceněna výchova. Hledáme pro něj zkušeného chovatele. Bak není vhodný do rodiny s dětmi a k ostatním zvířatům. Bude však výborným hlídačem svého pána.

 Líbí se Vám naši pejsci? Můžete je PODPOŘIT nákupem v našem charitativním obchůdku s bižuterií a jinými pěknými věcmi, kdy 100% výtěžku jde na naše zvířata, nákupem psích potřeb v obchodu Baron zde, kdy provozovatel platí procenta z nákupu přes naše stránky, či využijte projektu virtuální adopce pejsků, kteří nejsou vhodni k osvojení a útulek se stal jejich domovem.
 

Naši psi k virtuální adopci:

1898264_490148714425001_1051354737_n.jpg
Bubu

Vhodný pouze pro virtuální adopci

kříženec většího vzrůstu s delší srstí, pes, narozený v r. 2005. K lidem je důvěřivý, dřív absolvoval bez problémů procházky s venčiteli, ke stáru se však povahově zhoršil. S ostatními psy se snáší dobře, je spíše podřízený. Našel domov, ale vrátil se zpět, prý nechce být sám a na zahradě naříká. Vzhledem k jeho separační úzkosti, dlouhé době v útulku a vzrůstající nerudnosti zařazen do projektu virtuální adopce.

aront.jpg
Aron

Vhodný pouze pro virtuální adopci

12letý pes německého ovčáka, který zůstal po zemřelém majiteli. Nenechá si líbit manipulaci, je starý, mrzutý a vynucuje si vše vrčením. Podle slov příbuzných majitele to již ke stáru dělal i původnímu majiteli, který se z toho důvodu bál. Aron byl vzhledem k vysokému věku a komplikované povaze zařazen do virtuální adopce

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg
Rocky

Vhodný pouze pro virtuální adopci

brazilská fila, pes, narozený v r. 2009. Byl odchycen MP v Kralupech. Je hodně hubený a zpočátku byl několik týdnů i agresivní. Měl odřené tlapy, zřejmě od toho, jak se snažil dostat ven ze zahrady. Majitele jsme dopátrali a o psa nemá zájem. Údajně dle informací od lidí, kteří ho znali, pes neměl žádnou boudu, ani řádnou stravu - strádal hlady a ležel na holé zemi, dozvěděli jsme se i jeho pravé jméno - Rocky. Pes si u nás v útulku ale za pár týdnů zvykl a už nás vítá a nechá se česat, řádně baští a přibírá. Problémem byl ale nezvyk na boudu, nebo neschopnost se do boudy díky křupajícím kyčlím dostat. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli pro Rockyho nechat vyrobit nákladný nadměrný kotec a atypickou boudu (viz nové fotky), kterou potřebuje, aby díky svému onemocnění (neoperabilní dysplyzie kyčlí min. 4. stupně - absolvoval vyšetření kyčlí na rtg v narkóze) do ní vlezl a byl schopen zalehnout a vstát. Rocky obé příjal, naučil se spát v boudě, kterou měl jako první a po umístění do kotce k naší velké radosti si přestal do boudy močit a kálet, zřejmě to u něj souviselo s malým prostorem původního kotce.  Dostává speciální granule a léky proti bolesti, má obleček, aby byl v teple, víc se pro něj, bohužel, nedá dělat, operace není dle veterináře možná. Rocky byl z těchto důvodů zařazen do virtuální adopce