Jdi na obsah Jdi na menu
 


Změnili jsme banku, útulkový účet bude nyní 2500620459/2010. Prosíme virtuální sponzory, aby změnili své trvalé příkazy a směrovali peníze na náš nový účet, díky.


Virtuální adopce - pomůžete jim?


Sponzoři: 2008 | 2009 | 2010 a 2011 | 2012-2017 |

Často nás oslovují lidé, kteří z různých vážných důvodů nemohou mít vlastního pejska a chtějí pomoci nějakou formou těm, kteří to v útulku nejvíce potřebují.

Jedná se především o pejsky staré, handicapované, pejsky, kteří potřebují vzhledem ke svému zdravotnímu stavu dlouhodobě užívat léky či speciální krmivo, případně disponují určitými povahovými specifiky, které znesnadňují jejích osvojení. Patří sem také zvířata, která v útulku pobývají již delší dobu a péče o ně stojí nemalou finanční částku, či zvířata, která nutně potřebují operaci. Řešením této situace není utrácení zvířat, neboť za stav a danou situaci, do které se dostala, je zodpovědný člověk, který je zavrhl a zbavil se jich vyhozením na pospas osudu.

Nyní nabízíme možnost u pejska, kterého zařadíme do programu virtuální adopce podpořit finanční pomocí. Díky tomu lze poskytnout péči více takovým adeptům, kteří ji nutně potřebují. Neurčujeme výši částky na virtuální adopci, jsme vděčni za každou pomoc. Někteří sponzoři přispívají pravidelnými měsíčními částkami, jiní preferují jednorázovou pomoc.

Pokud se rozhodnete jakoukoliv formou pejska v tomto programu podpořit převodem na účet, stačí jen následující:

- uvést vždy variabilní symbol, každý pes ve virtuální adopci má svůj variabilní symbol, evl jméno psa do poznámky k převodu
- souhlasit se zveřejněním vašeho jména (příp. dalších údajů dle dohody), ev. pokud nesouhlasíte, na email coracos@seznam.cz napsat svůj nesouhlas se zveřejněním jména
- v případě, že se vámi vybraný pejsek umístí nebo vzhledem ke zhoršení stavu bude muset být provedeno jeho uspání, případně zvíře uhyne, souhlasit s disponováním daru pro jiné zvíře v programu (Pokud nenapíšete jméno konkrétního náhradníka na email uvedený výše, sami vybereme vhodného adepta.)

Po obdržení daru vaše jméno zveřejníme na této stránce u konkrétního psa.

Samozřejmostí je v případě vašeho zájmu vyhotovení darovací smlouvy a ozdobný certifikát s fotkou zvířete a jmenovitým poděkováním dárci. Pokud máte zájem o certifikát, je třeba nám zaslat  na mail coracos@seznam.cz vaši adresu a celé jméno a my vám vyhotovený a podepsaný ozdobný certifikát s fotkou podporovaného psa zašleme. Pokud potřebujete darovací smlouvu, stáhněte si tento formulář a pečlivě vyplněný ve dvou provedeních zašlete na adresu M. Kolková, U  Cukrovaru 1075, Kralupy n/V., PSČ 278 01. My potvrdíme jeden exemplář a zašleme zpět na uvedenou adresu. Pokud jste přispívali pravidelně, nahraďte datum zaslaného příspěvku celkovou částkou zaslanou za celý rok v období např. leden až prosinec. Nezapomeňte na své podpisy!   Pravidelné měsíční přispěvatele prosíme zaslat souhrnnou  smlouvu za celý rok v lednu. 

Aron
 

11895070_717933498313187_676400197274971299_o.jpg

12letý pes německého ovčáka, který zůstal po zemřelém majiteli. Nenechá si líbit manipulaci, je starý, mrzutý a vynucuje si vše vrčením. Podle slov příbuzných majitele to již ke stáru dělal i původnímu majiteli, který se z toho důvodu bál. Vzhledem ke komplikované povaze a vysokému věku zařazen do virtuální adopce. Fotky Arona najdete zde.
Pokud chcete Aronovi pomoci, připojte k účtu 2500620459/2010 i variabilní symbol 4444 a připište v poznámce k převodu účtu slovo Aron.

Sponzoři Arona v roce 2018:

Magdalena Honská
ZŠ Libčice nad Vltavou
Vanda Mottlová
Jitka Kášová

Rocky

11895070_717933498313187_676400197274971299_o.jpg

brazilská fila, pes, narozen v r. 2009. Byl odchycen MP v Kralupech. Je hodně hubený a zpočátku byl několik týdnů i agresivní. Měl odřené tlapy, zřejmě od toho, jak se snažil dostat ven ze zahrady. Majitele jsme dopátrali a o psa nemá zájem. Údajně dle informací od lidí, kteří ho znali, pes neměl žádnou boudu, ani řádnou stravu - strádal hlady a ležel na holé zemi, dozvěděli jsme se i jeho pravé jméno - Rocky. Pes si u nás v útulku ale za pár týdnů zvykl a už nás vítá a nechá se česat, řádně baští a přibírá. Problémem byl ale nezvyk na boudu, nebo neschopnost se do boudy díky křupajícím kyčlím dostat. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli pro Rockyho nechat vyrobit nákladný nadměrný kotec a atypickou boudu (viz nové fotky), kterou potřebuje, aby díky svému onemocnění (neoperabilní dysplyzie kyčlí min. 4. stupně - absolvoval vyšetření kyčlí na rtg v narkóze) do ní vlezl a byl schopen zalehnout a vstát. Rocky obé příjal, naučil se spát v boudě, kterou měl jako první a po umístění do kotce k naší velké radosti si přestal do boudy močit a kálet, zřejmě to u něj souviselo s malým prostorem původního kotce.  Dostává speciální granule a léky proti bolesti, má obleček, aby byl v teple, víc se pro něj, bohužel, nedá dělat, operace není dle veterináře možná. Vzhledem ke zdravotním problémům a povahovým specifikám je Rocky vhodný pouze pro virtuální adopci. Fotky Rockyho najdete zde.
Pokud chcete Rockymu pomoci, připojte k účtu 2500620459/2010 i variabilní symbol 1010 a připište v poznámce k převodu účtu slovo Rocky.

Sponzoři Rockyho v roce 2018:

Anička Vodičková
Zuzana Jaddai
ZŠ Libčice nad Vltavou
Eva Horálková
Eva Šleichertová
Jana Hávová
Martina Wojnarová
Vladimíra Polednová
 

Bubu

1382804_490148837758322_484041272_n.jpg

kříženec většího vzrůstu s delší srstí, pes, narozen v r. 2005. K lidem je důvěřivý, absolvuje bez problémů procházky s venčiteli. S ostatními psy se snáší dobře, je spíše podřízený. Našel domov, ale vrátil se zpět, prý nechce být sám a na zahradě naříká, ale v útulku se chová vzorně, necpe se ani do marigontky, sám nenaříká. Z druhé adopce se vrátil kvůli demolování bytu. Bohužel se na stáří stává mrzutým a je problém i s jeho manipulací. Jeho pobyt zde stojí kolem 900 Kč. Proto jsme se rozhodli ho zařadit do projektu virtuální adopce, po letech u nás již útulek považuje za domov. Fotky Buba najdete zde.

Pokud chcete Bubovi pomoci, připojte k účtu 2500620459/2010 i variabilní symbol 6666 a  připište v poznámce Bubu.

Sponzoři Buba v roce 2018:

ZŠ Libčice nad Vltavou
Roman Civín
Šárka Hadrbolcová
Helena Civínová
Šárka Hejnáková
Michaela Olivová
Marie Kunertová
Hana Sobolová
Olga Vanická
Amalie Fraňková