Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov

Našli domov 2018

 

Našli domov v r. 2017. Většinu pejsků, kteří našli domov v roce 2014-nyní,  najdete nyní zde, na serveru Pesweb.

 

t.jpg

Tramp

pětiletý jezevčičí klučina, kterého údajně nalezl pán v Kralupech. Na krku měl odblešovací obojek. Venku se chová samostatně jako většina jezevčíků, ale na přivolání radostně přiběhne, hned se vzdává a nechá si drbat bříško. Když vidí vodítko, tak nadšením štěká a je to pro něj pokyn k procházce. V kotci se mu vůbec nelíbí. Nejspíš byl zvyklý v bytě, je čistotný. Bude prima kámoš i pro staršího, aktivního majitele. Video zde: www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221310012-chcete-je/. Našel nový domov v Aši.

t.jpg

Stan

Stan je bratr Sušenky (Sushi), pocházejí ze skupiny pejsků škrtnutých z jídelního lístku. Je to malý hladkosrstý pejsek křížence teriéra s dlouhýma nohama, 40 cm a 7,5 kg. Velmi hravý a běhací, vhodný pro sportovně založené lidi, cca 7 měsíců starý. Našel nový domov v Praze 9 – Vysočanech.

t.jpg

Ješek

kříženec, pes, narozen asi 3/2015, váží 21 kg a měří 50 cm. Je to veselý a kontaktní pes, dobře chodí na vodítku. Za pamlsek umí sedni a chvilku ho baví i a porty. 29.3.2018 byl v podvečerních hodinách nalezen ve Vojtěchově, u rybníku Stříbrník, okres Mělník. Našel nový domov v Roztokách u Prahy.

t.jpg

Follow

kříženec jezevčíka, pes, 12,2 kg, 39 cm, asi 1 rok starý, odchycen v Kralupech. Je milý, kontaktní, všude nás doprovází, samota v kotci mu vadí. Našel nový domov v Kralupech.

t.jpg

Kraken

byl nalezen na Strachově u cvičáku, pes křížence labradora velkého vzrůstu, asi 1 rok starý. Vrátil se ke svým majitelům do Kralup.

t.jpg

Alina

byla nalezena ve Velkých Přílepech, má obojek s nečitelným telefonem. Je klidná, hodná, poslušná a kontaktní. Měří 42 cm a váží 10,9 kg. Vrátila se ke svým majitelům do Statenic.

t.jpg

Ňuf

tento neuvěřitelný pohodář byl před nedávnem nalezený u nádraží v Kralupech nad Vltavou bez jakéhokoliv označení. Je to pejsek, kříženec, asi 3 až 4 roky starý. Od začátku je ke všem lidem přítulný, klidné povahy a čistotný. Dokonce zvládá i několik základních povelů jako Sedni, Lehni, Dej pac a Místo. Chůze na vodítku mu nedělá problémy a na ostatní pejsky se většinou tváří přátelsky. Video zde: www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221310012-chcete-je/. Našel nový domov v Netřebě.

t.jpg

Bubu

kříženec většího vzrůstu s delší srstí, pes, narozen v r. 2005. K lidem byl důvěřivý, absoloval bez problémů procházky s venčiteli, díky úporné separační úzkosti a neurologickým problémům byl neumístitelný. Jeho statečné psí srdce dotlouklo 24.4.2018, po rekordních 9 letech v našem útulku.

t.jpg

Bobík

Tohle zablešené, unudlané, vyhublé psí stvořeníčko na pokraji smrti nám přivezla Městská policie Veltrusy s tím, že ho odchytli u kruhového objezdu ve Veltrusech. Hned první den jsme navštívili veterinu. Prognóza nebyla zrovna růžová. Rozsáhlá dermatitida z alergie na blechy, velké vyčerpání, zánět dásní, očí, šelest na srdci atd. Hned při první návštěvě mu vytrhli i zkažený zub. Dostal tabletu na odblešení, kapky do očí a na cestu pár injekcí. Další dva dny mu ještě moc nechutnalo, a tak jsme ho krmili každou hodinu z ruky. Je to velice vzorný pacient a veškeré ošetření zvládá bez náhubku. Dnes už běhá vesele po útulku a rychle se zotavuje. Je hodný, klidný, čistotný a pěkně chodí na vodítku. Našel domov v Dolanech.

t.jpg

Ben

narozen asi 2014, váží 28 kg a měří 63 cm. Bylo zjištěno, že se jmenuje vlastním jménem Ben a byl zvyklý žít venku, proto jsme mu původní jméno Norman dodatečně změnili. Jeho původní majitel je nedohledatelný. Beník je velice kontaktní pes, nemá problém ani s cizími lidmi. Při ošetření u veterináře je klidný, dobře si zvykl na náhubek a v autě se choval vzorně. Na procházkách mírně tahá, ale při dobrém vedení je i dobře ovladatelný a k ostatním kolemjdoucím psům se nechová nijak agresivně, spíš je zvědavý. Našel domov v Bašti.

t.jpg

Kulich

asi rok a půl starý kříženec, takové trochu nevycválané odrostlé štěndo. Dobře chodí na vodítku a umí povel Sedni. V kotci je čistotný, ale nebyl na něj zvyklý. Zpočátku byl trochu ustrašený, odmítal první dny i potravu. Dnes už baští dobře a postupně si na vše zvyká. Potřebuje víc času na aklimatizaci v novém prostředí a vnímavého, klidného, ale důsledného pána. Našel domov v Aši.

t.jpg

Azalka

Nalezena v Nové Vsi, stará asi 1,5 roku, 50 cm a 17,5 kg. Je hodná, mazlivá, na vodítku trochu tahá. Vrátila se zpět k majitelům z Nové Vsi.

t.jpg

Pirát

velký kříženec, pes, narozen cca 5/2017, váha 37 kg, výška 68 cm. Pirát byl nalezen ve veltruském parku uvázaný u stromu v době, kdy teploty dosahovaly -15°C. Naštěstí se ho brzy všimli kolemjdoucí a pes byl v poměrně dobrém výživovém stavu, takže to přežil bez újmy na zdraví. Na útulku si rychle zvykl. Umí povel místo, sedni a na přivolání také reaguje. Kotec mu nejspíš není cizí. Je temperamentní, k lidem důvěřivý. Rozhodně to není pes do bytu, ale k domku se zahrádkou a pravidelnými procházkami. Rád se honí za balonky a umí je i přinést. Je nutné se věnovat jeho výcviku. Ostatních psů v kotcích si nevšímá, ani když na něj dorážejí. Našel nový domov u Slaného.

t.jpg

Arty

kříženec kokršpaněla, výška 39 cm, necelých 10 kg, odrostlejší štěně, asi 1/2roční, ještě čůrá jako holka. Mírná, mazlivá, submisivnější povaha. Veselé štěndo, se psy nekonfliktní, koček si nevšímá. Doma při častém venčení čistotný, občas se mu ještě podaří loužička, o samotě chvíli naříká. Na zahradě se zabaví, neutíká, ale spíše má rád společnost člověka a cpe se domů. Údajně nalezen uvázán v lese pod hřbitovem. Našel nový domov u Karlových Varů.

t.jpg

Heřmánek

pejsek křížence, 6 týdnů. Přivezla ho MP. Normální, hravé a zdravé štěně. Co si z něj kdo vychová, bude mít. Našel nový domov v Brně.

t.jpg

Rozinka

Nový nález, fena menšího křížence, asi rok stará, zatím se bojí. Nechá se opatrně pohladit, nechá se sebou manipulovat, ale je vyklepaná. Nemá žádné označení. Vrátila se zpět k majiteli.

t.jpg

Largo

pes, německý ovčák. Jsou mu asi 3 roky, je pěkně hubený a zanedbaný. Váží 25,5 kg. Je hodný, kontaktní, jen na psy v kotcích občas štěká. Nechal se prohlédnout a vyčesat. Našel nový domov u Roudnice.

t.jpg

Laňka

fena malého křížence, odchycena 30.1. v Roztokách u Prahy. Dovezla ji MP. Výška 28 cm, 4 kg a stáří přibližně 2/2017. Je to éro, je milá, hravá, mazlivá a na vodítku je klidná. V kotci se snaží být čistotná. Našla nový domov v Krkonoších.

t.jpg

Kim (dříve Drákula)

pes, malý kříženec, asi 2-3 roky, 6,7 kg, 34 cm. Hodný, klidný, trochu ustrašený, ale bez kousání. Manipulace s ním zatím v pohodě. Byl odchycen na sjezdu z dálnice. Našel nový domov v Praze.

t.jpg

Ben (dříve Ješek)

pes bígla, odchycen 30.1. ve Velkých Přílepech. Dovezla ho MP. Měří 38 cm, je přátelský a milý. Na vodítku chodí dobře, ostatních psů v kotcích si nevšímá. Majitelka ho našla u nás na stránkách, vrátil se domů do Velkých Přílep. Ve skutečnosti se jmenuje Ben, je mu 13 let.

t.jpg

Snížek

kříženec labradora, odchycen 17.1. 2018 v Bašti bez obojku a čipu. Má panický strach z mužů. Narozen 3/2017, váha 17,2 kg, výška 50 cm. Kontaktní k lidem, psů si nevšímá, vhodný k výcviku. Našel domov v Praze.

t.jpg

Cibulka

střední kříženka, byla údajně nalezena v Kralupech v Přemyslově ulici. Narozena asi 7/2017, váží 16,6 kg a měří 43 cm. Je klidná a kontaktní. Na vodítku chodí dobře, v kotci se chová vzorně. Našla domov v Libčicích.

t.jpg

Rex

pes, kříženec ridgebacka mladistvého vzhledu, pobíhal po Kralupech. Vrátil se k majiteli z Libčic.

t.jpg

Aša

asi 4měsíční fena středního křížence, odchycena v Kralupech. Je bez jakéhokoliv označení. Milé, kontaktní štěndo, zprvu trošku bázlivé, ale jakmile se přesvědčí, že mu nic nehrozí, je to mazel. Našla domov v okolí Prahy.

t.jpg

Archie

německý ovčák, pes narozen 5/2015. Byl dán do útulku poté, co majitele odvezli do nemocnice, odkud se již nevrátí. Archie byl zvyklý žít v domku se zahrádkou. Na vodítku chodí dobře, zvládá přivolání, do kotce chodí také bez problémů a je čistotný. Rád běhá za balónky. Je velice učenlivý, ideální adept pro výcvik. Má rád společnost lidí. Na ostatní psy v kotcích štěká, ale nechá se odvolat. Našel domov na letišti v Praze – Ruzyni, projde výcvikem a budete se tam s ním setkávat, když někam poletíte a on bude bdít nad vaší bezpečností.

t.jpg

Kent

střední kříženec, pes narozen 7/2017, váží 17,3 kg, měří 40 cm. Kenta k nám přivezli z Veltrus. Nemá žádné označení. Je to ještě trochu neohrabané a nedomazlené stvoření, které má dojem, že je čivava, co se vejde paničce do klína. Hledá domov nejlépe v domku se zahrádkou a páníčky, kteří mu poskytnou dostatek vyžití, mazlení a výchovu. Našel domov v Letech u Prahy.

t.jpg

Brita

Je to už téměř rok, kdy u vrat útulku zastavilo auto a v kufru seděla velice zubožená fenka křížence ovčáka. Byla vyhublá a měla ošklivě vylysanou srst s boláky. Pán, který ji přivezl nám řekl, že ji potkal v Kralupech a když na ní zavolal, tak sama naskočila do auta. Z auta se jí však příliš nechtělo a z kotce na nás nejprve pouštěla hrůzu. Za pár dní si však zvykla a nechala se ošetřit. Byla zjištěna zanedbaná streptokoková infekce kůže, která se po naštěstí již po přeléčení nevrátila. Fenka dostala jméno Brita. Je to asi čtyřletá psí dáma, která má ráda společnost lidí, ale společnost ostatních zvířat příliš neakceptuje. Je však výbornou hlídačkou, a proto pro ni hledáme páníčka, který jí poskytne domov u domku se zahradou. Umí přivolání a povel sedni a místo, ale určitě se naučí i další psí kousky. Ráda běhá za balónky. Našla domov na Kladensku.