Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov

Našli domov 2019

 

Našli domov v r. 2018. Většinu pejsků, kteří našli domov v roce 2014-nyní,  najdete nyní zde, na serveru Pesweb.

 

t.jpg

Popelka

fena, narozena asi 2/2019. Popelka se delší dobu zdržovala v areálu zimního stadionu v Kralupech. Přestože byla hladová a unavená, tak se tolik bála lidí, že jí nebylo možné odchytit. K nám se dostala spolu s 28 klíšťaty a milionem blech. Nyní už je po bleškách a klíšťat se nám ji také povedlo zbavit. Byla moc hodná a klidně seděla. Vypadalo to, že si to dokonce užívá. Váhu jistě brzy také dožene. Bude z ní princeznička, spokojená spolu se svým milujícím páníčkem doma v pohodlném pelíšku nebo posteli. Našla domov ve Stráži nad Nežárkou.

t.jpg

Max

Odrostlé štěně většího křížence, narozen 1.9.2018, 63 cm, 28,5 kg. Matka byla křížená labradorka, otec měl pravděpodobně nějaké geny knírače. Temperamentní, veselé štěně bez povahových vad, jak si ho kdo vychová, takového ho bude mít. Majitelka vážně onemocněla a musela se ho s lítostí vzdát. Max byl zvyklý v bytě, nemá problém s dětmi, žil s nimi, ale je potřeba zvážit jejich případný věk, malé dítě by mohl porazit. Je též vhodný na psí sporty pro aktivní majitele. Umí povely sedni, lehni, k noze, ke mně, na místo, fuj. O samotě v bytě nevyje, není nečistotný, ale má tendenci okusovat nábytek. Žil v bytě s kocourem, ale měl stálou potřebu ho pošťuchovat a honit, i když ho kocour vyplatil. S ostatními psy si chce hrát. Má rád vodu a rád jezdí i autem. Našel domov ve Staré Boleslavi.

t.jpg

Bobina

fena jorkšírského teriéra, 7 let, 23 cm, 3 kg. Pohodová, klidná, čistotná fenka, která dobře zvládá chůzi na vodítku. Zemřela jí majitelka. Našla domov v Sedleci.

t.jpg

Greis

kříženka labradora, kastrovaná fena, narozena 3/2010, měří 61 cm a váží 37 kg. Byla zvyklá i v bytě a na společnost kočky a druhé feny, se kterou přišla do útulku a která již našla domov. Je klidná, přijde na přivolání, umí sedni. S dětmi vychází dobře a doma je čistotná. Vhodná i ke starším lidem. Našla domov v Dolanech.

t.jpg

Dejavu, Destiny, Désiré

3 fenky, štěňata středních kříženců, narozena 2.2.2019. Černá je Dejavu, černá s bílými tlapkami Désiré a hnědá Destiny. Matka s nimi na některých fotkách, menší kříženka 9 kg, otec neznámý. Zdravé, milé, socializované. Dejavu našla domov v Kostelci nad Labem, Destiny v Těptíně a Désiré v Hostivicích.

t.jpg

Šmudla

pes menšího křížence, samec, odložený majitelem ze sociálních důvodů. Je mu asi 6 měsíců, 32 cm, 6 kg, je to mazlíček, ale zprvu byl dost vyplašený, pak se po přemlouvání přišel pomazlit. Šmudla se v domácí péči rychle otrkal, hrál si i s velkými psy a kočkami, má rád i děti. Při úpravě byl hodný a trpělivý. Našel domov v Praze 9.

t.jpg

Pancho

kříženec whippeta, pes, 8-10 měsíců, 41 cm, 13 kg, hodný, milý, mazlivý. Vhodný pro aktivnější majitele. Uvítal by např. coursing. Našel domov v Jablonci nad Nisou.

t.jpg

Sněhurka

fena west highland white terriera nebo jeho křížence, 11 let, 10 kg, 32 cm v kohoutku. Nalezena v Růžovém údolí v Kralupech. Je obézní, má neregistrovaný čip, hodná, kontaktní, veselá, čistotná, psů si nevšímá, je orientovaná na člověka. Vrátila se k majiteli.

t.jpg

Daisy

fena většího křížence německého ovčáka, 8 let, 60 cm, váha 34 kg. na psy v kotci štěká, ale prý dřív měla druhého psa, kterého milovala. Na dítě nereagovala, k lidem je mazlivá, vyžaduje hlazeni a pozornost. Je ve špatném fyzickém stavu. Žila celý život venku, ke konci žila na paletě na řetězu. Vzhledem k věku a zdravotnímu stavu fenky a jejímu dlouhému pobytu zde jsme ji zařadili též do virtuální adopce. Zemřela na mozkovou mrtvici.

t.jpg

Fík

kříženec pastevce, 41,5 kg, asi 4 roky, pes. Nalezen mezi Líbeznicemi a Bořanovicemi, bez obojku, bez čipu. Je bázlivý, bojí se mužů, k ženám je opatrnější, ale po chvilce si přijde pro pohlazení. Na ostatní psy v kotci útočí. Vrátil se k majiteli z Měšic.

t.jpg

Dasty

kříženec, pes, nar. 2015. Dasty k nám byl přivezen jako pes odchycený v Líbeznicích. Byl dohledán majitel, který o něj však nemá zájem a vzdal se ho. Dasty je kontaktní mazel, přiběhne na přivolání, rád běhá za aportem, který nosí, ale odevzdá zatím jen za pamlsek. Rád se přetahuje a umí povel sedni, lehni, odložení v sedě i v leže, zvládá perfektně chůzi u nohy s pamlskem v ruce na prsou, má perfektní přivolání, je to vášnivý aportér a velký mazlík. Za kus žvance by šel světa kraj. Nejspíš bude křížený s nenasytným labradorem. Na zájemce zakládáme pořadník a budeme vybírat z těch nejlepších, nejšikovnějších a s ideálním podmínkami k bydlení pro Dastyho. Našel domov v Lounkách u Roudnice nad Labem.

t.jpg

Filípek

štěně křížence, 6-7 týdnů, pejsek, 2,5 kg. Bylo nalezeno v ul. Henningsdorfská u restaurace Hůrka v popelnici v pytli na 2. obrázku pánem, který šel vysypat smetí a přivolal policii. Pokud máte tip, komu štěně patřilo, či poznáváte pytel, kontaktujte útulek. Našel domov v Odoleně Vodě.

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg

Ben

kříženec, pes, nar. 10/2015, váha 39 kg, měří 62 cm. Ben je krásný, statný pes, vyrovnané a klidné povahy. Původně si ho majitel pořídil jako hlídače objektu. Z Bena sice vyrostl pes, který zjevem možná může za plotem člověka odradit, ale už jeho pohled prozradí, že je to stvoření vítací, nikoliv hlídací. Je velice kontaktní, klidný, čistotný a kamkoliv se hneme, tam nás doprovází. S fenkami prý rád dovádí a ani ostatních psů v kotcích si zatím nevšímá. Bude spokojený v domku se zahrádkou, nejlépe s přístupem do domu, aby si mohl užívat dostatečně i svou lidskou smečku a drbáníčko. Našel domov v Tuhani.

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg

Burák

střední kříženec, pes, narozen asi 1/ 2018. Burák byl nalezen v Odoleně Vodě s obojkem, ale bez označení. Je hodný, ale zatím ustrašený. V kotci je klidný a ostatních chlupáčů se spíš bojí. Chůzi na vodítku nejspíš nezná, ale rychle se učí. Po pár dnech už dobře zvládá chůzi na vodítku, při správném vedení i u nohy. V oploceném prostoru má dobré přivolání, ale venku dává přednost čmuchání. V kanceláři vydrží sám, nekňučí, ani nic jiného nevymýšlí. S kocourem, kterého jsme potkali, se chtěl kamarádit. Je oblíbeným parťákem pro venčitele. Bude spokojený nejspíš v bytě, stejně jako v domku se zahrádkou s neomezeným přístupem do domu. Našel domov v Mostu.

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg

Teddy

kříženec, pes, narozen asi 2016, 12 kg, 45 cm. Teddy byl nalezen v Kralupech, na krku má obojek, ale bohužel bez označení. Je hodný, kontaktní, umí sedni. Ostatní psi na útulku se mu příliš nelíbí. Nedoporučujeme ho ani k jiným domácím zvířatům a nehodí se ani k úplně malým dětem. Aktualizace 28.3.2019: Teddy je šikula, při úpravě srsti byl klidný a vzorně stál, jen úprava zadní partie těla se mu příliš nelíbila, a tak dostal na chvilku náhubek. Stříhání nejspíš už v minulosti absolvoval. V kotci je čistotný, je pravděpodobné, že žil v bytě. Našel domov v Litvínově.

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg

Rocky

brazilská fila, pes, narozený v r. 2009. Byl odchycen MP v Kralupech. Je hodně hubený a zpočátku byl několik týdnů i agresivní. Měl odřené tlapy, zřejmě od toho, jak se snažil dostat ven ze zahrady. Majitele jsme dopátrali a o psa nemá zájem. Údajně dle informací od lidí, kteří ho znali, pes neměl žádnou boudu, ani řádnou stravu - strádal hlady a ležel na holé zemi, dozvěděli jsme se i jeho pravé jméno - Rocky. Pes si u nás v útulku ale za pár týdnů zvykl a už nás vítá a nechá se česat, řádně baští a přibírá. Problémem byl ale nezvyk na boudu, nebo neschopnost se do boudy díky křupajícím kyčlím dostat. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli pro Rockyho nechat vyrobit nákladný nadměrný kotec a atypickou boudu (viz nové fotky), kterou potřebuje, aby díky svému onemocnění (neoperabilní dysplyzie kyčlí min. 4. stupně - absolvoval vyšetření kyčlí na rtg v narkóze) do ní vlezl a byl schopen zalehnout a vstát. Rocky obé příjal, naučil se spát v boudě, kterou měl jako první a po umístění do kotce k naší velké radosti si přestal do boudy močit a kálet, zřejmě to u něj souviselo s malým prostorem původního kotce.  Dostává speciální granule a léky proti bolesti, má obleček, aby byl v teple, víc se pro něj, bohužel, nedá dělat, operace není dle veterináře možná. Rocky byl z těchto důvodů zařazen do virtuální adopce. Rocky bohužel zemřel v útulku na selhání srdce.

t.jpg

Hašlerka

střední kříženka, fena, narozena asi 2011, váha 7,5 kg, 36 cm. Hašlerka byla odchycena ve Mšeně, kde strávila několik dní v odchytovém kotci, ale bohužel se k ní nikdo nehlásil. Je milá a kontaktní k lidem, s jinými psy také nemá problém. V kotci se jí příliš nelíbí. Vhodná ke starším lidem, kteří s ní budou doma. Čipovaná čipem č. 953000010193266, který bohužel není registrován v žádném registru čipů. Našla nový domov v Přerově nad Labem.

t.jpg

Max

3letý pes jorka, kterého do útulku přivedla panička z osobních důvodů. Našel nový domov v Žamberku.

t.jpg

Exekutor a Exorcista

kříženci malého společenského plemene (možná čivavy), pejsci, narozeni cca 01/2019, nalezenci. Jsou to malí ďáblíci, kteří potřebují hodně péče, lásky i výchovu. Exekutor našel domov ve Všetatech, Exorcista odjel bydlet do Teplic.

t.jpg

Gedžitka

kříženka, fena, asi 5měsíční, 11 kg, 42 cm. Byla nalezena 22.2. v Kralupech. Zpočátku bojácná, po chvilce sezení v kotci a krmení si vzala jídlo z ruky a už jsme kamarádky. Je ráda s člověkem doma, nejraději na kanapi, nevadí jí domácí zvířata, miluje děti, doma se učí čistotě. Našla domov v Praze 9.

t.jpg

Pišta (Ríša)

pes, 8 kg. Starší, klidný, udržovaná srst. Přivezla ho MP Kralupy. Ten den si ho vyzvedl majitel, jmenuje se ve skutečnosti Pišta a je mu 13 let.

t.jpg

Sid

rotvajler nebo jeho kříženec, pes, narozen asi 2014. Byl odchycen ve Zlosyni. Zpočátku je k cizím lidem nedůvěřivý, psů v kotcích si nevšímá. Umí povel sedni a po útulku na vodítku chodí vzorně. Stojí o lidskou společnost, po útulku nás rád stále doprovází. Je tichý, není uštěkaný. Na košík je zvyklý, ošetření zvládá v pohodě. Sid našel nový domov v Klíčanech.

t.jpg

Bára

kastrovaná fena flat coated retrívra, 3 roky, 59 cm, 22,5 kg. Je po majiteli, který vážně onemocněl a již se o ni nemůže starat. Bára byla zvyklá bydlet na zahradě a mohla chodit i do bytu. Je to milá, mazlivá fenka. Potřebuje aktivní majitele a dobrý plot. Ocení dostatek pohybového a mentálního vyžití, aby se nenudila sama na zahradě. Se druhým psem bude v pohodě. V útulku byla 14.1.2019 sterilizována. Bára našla nový domov v Praze 4.

t.jpg

Sindy

střední kříženka, kastrovaná fenka, narozena 3/2009, měří 39 cm a váží 6,7 kg. Byla zvyklá žít nyní několik let se svou kámoškou Greis v domku se zahrádkou. Dřív však bydlela i v bytě. Je hodná, čistotná, v domku byla ještě společně s kočkou. Na vodítku chodí dobře a zvládá přivolání a povel sedni. Má ráda vodu a s dětmi také vychází velice dobře. Našla nový domov do Bořislavi u Teplic.