Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voříškiáda útulku 2014

Přihláška ke stažení zde. Vyplněnou přihlášku odešlete nejpozději do 25. 5. 2014 na mail coracos@seznam.cz, děkujeme.

Kralupská voříškiáda 2014

I. ročník

Termín konání: 1. 6. 2014

Místo konání: prostory útulku Kralupy, Na Hrombabě

Uzávěrka přihlášek: do 25. 5. 2014 zašlete přihlášku elektronicky na mail coracos@seznam.cz, poplatek je dobrovolný a můžete ho uhradit na místě při vstupu do naší pokladničky. Přihláška ke stažení zde.

Harmonogram výstavy: 9:00 – 9:50 – přejímka psů, kontrola MVDr. Pochobradským

10:00 – začátek výstavy, posuzování v kategoriích:

Štěňata do 1,5 roku

Dospělí do 8 let

Veteráni

Čistokrevní psi

12:00 – 13:00 – prohlídka útulku, nových vnitřních prostor, předváděcí akce cvičáku (obrana, agility, výcvik bývalých útulkáčů).

13:00 – 15:00 doprovodné soutěže: Chytání piškotů, Pes šikula a Sranda závod.

Chytání piškotů – zvládne každý pes, pravidla jsou jednoduchá, jeden člověk psa drží, druhý mu z určité vzdálenosti za čarou hází piškoty. Posuzovatel zapíše, kolik jich chytne. Počet piškotů budeme regulovat podle toho, kolik lidí se zúčastní.

Pes šikula – zde si velmi rádi prohlédneme jakoukoliv mimořádnou dovednost (poslušnost, triky, veselé kousky), kterou jste naučili vašeho pejska. Předpokládáme něco víc, než jen, že pejsek podá packu. :)

Sranda závod – bude zlatým hřebem naší voříškiády a jde především nikoliv o cenu, ale abyste se bavili a bavili se i lidé, kteří soutěžící sledují. Závod je koncipován tak, aby zvládli všichni, bát se nikdo nemusí, tak ostych odložte stranou a pojďte se s námi bavit a bavte i svého psa. Program závodu bude malým překvapením.

15:00 předávání cen

Dle počtu přihlášených psů si pořadatel vyhrazuje právo na změnu časového harmonogramu, který je jen orientační. Budeme vycházet z počtu účastníků.

Přihlášky či dotazy posílejte na e-mail: coracos@seznam.cz, pokud máte nejasnosti, lze se domluvit telefonicky na č. 723 411 225. Přihláška ke stažení zde.

Během akce bude k dispozici občerstvení, pití, živá hudba a doufáme, že nás podpoříte i nákupem v našem charitativním krámku, bude probíhat i sranda tombola. Objednat předem dovoz určitého zboží lze na mailu coracos@seznam.cz – s sebou nikdy nevozíme víc jak 1/3 naší produkce.

Ostatní všeobecná ustanovení:

Při přejímce psů je nutné předložit platný očkovací průkaz s platným základním očkováním proti vzteklině. Psy již očkované proti vzteklině lze přeočkovat po roce a již jsou okamžitě imunní díky předchozímu očkování, pokud interval od posledního očkování nebyl delší než rok, tam by očkování nemělo být starší než rok (pokud se nejedná o vakcínu s prodlouženou trvanlivostí na dva roky). U čerstvě a poprvé vakcinovaných psů proti vzteklině a u psů, kde přeočkování majitelé několik let opomněli, musí od vakcinace uplynout minimálně 21 dní, aby byly vytvořeny protilátky.

Z výstavy jsou vyloučeny háravé feny, kojící feny a feny ve vysokém stupni březosti. Agresivní a kousaví psi mohou být z výstavy vyloučeni, povinností majitele je takového psa vhodným způsobem zabezpečit. Psi nesmí mít parazity (vši, všenky, blechy, tasemnice, škrkavky atd.), nesmí být nemocní a předpokládáme jejich dobrou kondici.

Pořadatel nezodpovídá za škody způsobené psem nebo majitelem psa, plnou odpovědnost nese majitel. Výstavní vodítko není povinností, praktičtější je však použití krátkého vodítka (ale postačí úchop vodítka normálního na krátko), na Sranda závod se vám zase bude hodit normální. Není povoleno vystavovat psa na ostnatém nebo elektrickém obojku. Volné pobíhání psů v areálu není dovoleno. Nehlaďte přes mříže útulkové psy a nenechte své psy pobíhat před jejich klecemi, hrozí úraz psů i lidí.

Při vstupu psovod může uhradit dobrovolný poplatek do naší pokladničky a obdrží krom startovní propozice i pytlík na psí výkaly a je povinen jakoukoliv střevní nehodu po svém svěřenci okamžitě uklidit. Výkal pak může zahodit do malých popelnic v útulku. Tamtéž také odhazujte ostatní odpadky, kelímky a tácky z občerstvení ap.